7. Şubemiz Yukarı Tokatlı SAKEM Açıldı

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi vatandaşlarımızın yoğun talepleri, Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un yoğun gayretleri üzerine SAKEM yılsonu etkinlikleri kapsamında 7. Şubesini Yukarı Tokatlı’da açtı.
Açılı konuşmasını yapan Yukarı Tokatlı Muhtarı Şevki Alper, yapılan çalışmadan dolayı Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’a ve ekibine teşekkür ederken Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy da’ yerel değerlerin yaşatılması, geleceğe aktarılması için kurumsal bir çalışma yapmak gerektiğini anlattı. Bu kurumsal çalışmayı SAKEM çatısı altında yaptıklarını kaydeden Aksoy, şunları söyledi.’

Aksoy şöyle devam etti; "İnsanlarımızın da ayaklarına itmek lazım, onları tek bir noktaya toplayıp, oradan eğitim vermek ya da kurslarımızı sürdürmek yerine yaygınlaşarak, insanlarımızın kolay ulaşabilecekleri noktalara uzanmak gerekir diye düşünüyoruz. Yukarı Tokatlı belediye mücavir alanları dışında olan bir köy olsa da bütün alt yapı çalışmalarıyla birleşmiş bir yapımız var. Safranbolu'nun gelişen yönü bu taraf. Esentepe Mahallesi ve civarı, buraya doğru SAKEM'de gelişmeye başladı. Bu gelişme sonrasında şuanda Esentepe Mahallesi bölgesindeki ikinci şubeyi açıyoruz. Birinci şubemiz Harmanlar mevkisinde açtığımız şubeydi. SAKEM hem kültür değerlerimizi geliştirmeye alışırken, yok olmaya yüz tutmuş binaları da kurtarıyor. Geçmişte Aslanlar mevkisindeki şubemiz kötü bir haldeydi. BU kapsamda güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Yapılan çalışmalar ortada. SAKEM hem kültür değerlerimizi geliştirmeye çalışırken aynı zamanda da yok olmaya yüz tutmuş binaları da kurtarıyor. Örnek vere ek olursan Aslanlar Mevkiindeki bina çok kötü bir halde idi. Şu anda kurtuldu ve o bölgeyi ihya etti.inşallah bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ben bu vesile ile Sayın Valimize, Kaymakamımıza, İş- Kur İl Müdürlüğümüze, Milli Eğitim Müdürlüğüne,
Halk Eğitim Müdürlüğüne değerli personelime ve desteklerini esirgemeyen Devlet kademesindeki herkese teşekkür ediyorum. Şubemiz hayırlı uğurlu olsun.


Safranbolu Kaymakamı Murt Bulacak’da;  açılışta yaptığı konuşmada, “SAKEM'i günümüzde artık ahi teşkilatı olarak gördüğünü belirtti.

Bulacak, SAKEM'in yaptığı hizmetlerin ahilik teşkilatının yapması gereken işleri yapan bir teşkilata benzettiğini kaydederek, "Ahi olan kişinin 3 şeyi hep açık. Bunlarda ahinin eli açık, kapısı açık, sofrası açık, SAKEM'in de aynı öyle. SAKEM'in hayır çarşısı gibi içinde birçok hizmet vere birimi var. SAKEM'in çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür ediyorum, inşallah 7. şube de Karabük ve Safranbolu'ya hayırlı olur." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Safranbolu Kaymakamı Murt Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Karabük Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen açılış kurdelesini kesti ve

 
Tokatlı Şubesini gezdiler.

 

Kurs Merkezlerimiz

Kurslarımız

İMZA DEFTERİ

2019-02-27 22:43:08

Ebrar Aydoğan

4 Yıllık eğitim ve öğretim dönemim boyunca ilgi alanlarımda ve eğitim alanımda kendimi geliştirmemde bana büyük katkınız oldu. İyi ki varsın Sakem..

Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi © 2012 Tüm hakları saklıdır Tasarım / Yazılım Armina Yazılım