Yeni Dönemde 2 Yeni Şube

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ) İki Yeni Şubesi İle Daha Safranbolu’ya Hizmet Vermeye Hazırlanıyor.

2011 yılında Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un temellerini attığı ve bu güne gelindiğinde bir marka olan Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi mevcut 4 şubesine çevre peyzajı çalışmaları yapılacak olan, Esentepe ve Yukarı Tokatlı Şubeleri ile 2 tane daha ekliyor.

Özellikle ev hanımlarının günlük hayatın stresinden uzaklaşmak, yeni sanat ve zanaat dallarında eğitim almak ve aile bütçelerine katkı sağlamak amacı ile birinci tercihi olan SAKEM yeni şubelerine kavuşurken,  yine gerek ev hanımları ve kursiyerlerin bizzat başvuruları gerekse yüzlerce dilekçe ile her mahalleye şube kurulmasını Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’dan istekte bulunmuş, Başkan Aksoy’da yavaş yavaş her mahalleye bir şube kurmak ile ilgili çalışmalar yaptığını söylemişti.

Aksoy konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kursiyer ve ev hanımlarımız bizden SAKEM şubeleri ile ilgili taleplerde bulunmuş, bizlerde kendilerine söz vermiş idik. Cenabı Hakkın izni ile 2011 yılında temellerini attığımız kurumumuz bu günlere gelindiğinde artık bir marka olmuş durumda” dedi.

SAKEM’in 70’in üzerinde değişik branşta kurs ile hizmete devam edeceğini kaydeden Başkan Aksoy, “Bugün Safranbolu’da hediyenin yereli, yemenin içmenin en orijinalini artık SAKEM üretiyor. Safranbolu’ya gelen misafirlerimiz nasıl burada evleri, caddeleri, hanları, hamamları görebiliyorlarsa buradan hediyelik getirmek istediklerinde de Safranbolu insanın o dimağından süzülmüş olanı almak istiyorlar. Yine Safranbolu’da camileri, hamamları, çeşmeleri korumanın yanında bunu ortaya çıkaran kültürü de korumayı amaç edindik. Onları da gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz. İşte bunları da temin etmek amacıyla SAKEM’i kurduk. İnşallah yeni yeni şubeler ile halkımıza hizmet vermeye devam edeveğiz. Yeni açılacak olan şubelerimiz şimdiden hayırlı olsun” dedi.
 
 

Kurs Merkezlerimiz

Kurslarımız

İMZA DEFTERİ

2016-08-06 11:43:40

Aynur Mumcu

Sayın Belediye Başkanım ve Sakem Yetkilileri, ben 2 senedir Arapça kursiyerlerinizden biriyim. 2 yıldır Emek şubesi arapça kursu A1 ve A2 yi bitiren bir öğrenciniz

Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi © 2012 Tüm hakları saklıdır Tasarım / Yazılım Armina Yazılım