BAŞKANIN MESAJI

Toplumun ve şehrin kültürünü bireyler belirler. Bir toplum için de yaşam tarzı, eğitimi ve ürettikleri önemli unsurlardan biridir. Bireylerin özgüvenlerinin, ekonomik ve sosyal yaşantı kalitelerinin artmasına dolaylı olarak destek sağlamak için, kendi kültürümüz ile kendimizi yoğurabileceğimiz, hafızamızda doğru hali ile kalmasını sağlayabileceğimiz ve bunu keyifli  hale getirebileceğimiz bir merkez kurmak istedik. 2011 yılında Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi olan SAKEM’in temelleri atıldı.  Gençlerimizin, hanımlarımızın, emeklilerimizin; keyifli vakit geçirebilecekleri, yeni şeyler ekleyebilecekleri bu merkez hızla büyüyen, halkına kültürünü öğreten, hobi olarak uğraşmasını sağlayacak ve bu imkanları maddi bir beklenti içerisinde bulunmadan yapabilecek merkezi hizmete sunduk.
 
Halkımız, SAKEM bünyesinde kendilerini yenileme, geliştirme ve iş olanağını sağlama açısından çeşitli kurslara katılmaktadır. Burada temel hedef; yaşı, cinsiyeti, eğitim durumu ne olursa olsun bireylerin eğitiminin yaşam boyu devam etmesini sağlamakta.
 
İnsan aklının sınırsızlığını, düşüncenin akışkanlığını, zekanın disiplinsizliğini, bir sanat eserinde bir dehanın nasıl buluştuğunu gösteren eserlere imza atan kursiyerlerimize ve onlara mihmandarlık eden özverili bir şekilde karşılık beklemeksizin gece gündüz çalışan eğitmen arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyor, yaşayan kent Safranbolu muzun kültürünü detayları ile yeniden ortaya çıkmasına katkı sağlayan böyle bir olguya vesile olmaktan gurur duyuyorum.
 

Kurs Merkezlerimiz

Kurslarımız

İMZA DEFTERİ

2019-02-27 22:43:08

Ebrar Aydoğan

4 Yıllık eğitim ve öğretim dönemim boyunca ilgi alanlarımda ve eğitim alanımda kendimi geliştirmemde bana büyük katkınız oldu. İyi ki varsın Sakem..

Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi © 2012 Tüm hakları saklıdır Tasarım / Yazılım Armina Yazılım